Ana İçeriğe Geç »

Sony Xperia L1 Kılıf ve Aksesuarları

9.10.2017 18:49

Sony Xperia L1, firmanın her geçen gün daha da rekabetçi hale gelen akıllı telefon pazarında tutunmasına yardımcı olan bir telefon olarak karşımıza çıkıyor. Cuzdanpazari.com olarak markanın başat telefonu olan Xperia L1’i birçok yönden ele aldık. Sony E serisi telefonlarla bütçeye uygun telefonlar piyasaya sürme konusunda bir ivme yakalamışken L1’de de bu alışkanlığı çok bozmamış gibi görünüyor zira telefonun fiyatı 1100 TL seviyelerinde seyir ediyor. Cuzdanpazari.com Sony Xperia L1 telefonunu bu fiyatından dolayı dikkat çekici buldu ve bazı bilgileri okurları için derledi.

 

Son Xperia L1 telefonunu E serisinin devamındaki serinin ilk telefonu olarak düşünebiliriz. Zira Sony firması L1 modeli ile birlikte artık E serisine bir son verdiğini de bildirmiş oluyor. Sony Xperia L1 telefonunu değerlendirirken ilk olarak değinmek istediğimiz yer tasarımı. Çünkü Japon firması Sony’nin yıllardan beri ürettiği telefonların sadece tasarımına bakarak “bu telefon Sony üretimi” dedirtebilecek kadar kendisiyle özdeşleştirdiği tasarım çizgileri var. Sony’e özgü bu çizgileri Sony Xperia L1 telefonunda görmekte mümkün. Bu telefonun tasarımı ile ilgili en dikkat çekici nokta ise oldukça büyük ve ağır bir telefon olması.  151 mm uzunlukta ve 8.7 mm kalınlıkta olan Sony Xperia L1 tam olarak 180 gr ağırlığa sahip. Ayrıca telefonun büyüklük hissi yaratmasına etken olarak başka bir tasarım özelliği de herhangi bir “home” tuşu kullanımı olmadan ön yüzün tamamen dokunmatik ekrana ayrılmış olmasıdır. Cuzdanpazari.com ‘un her zaman favorisi olan home tuşu olmayan telefonlar kategorisine de böylece girmiş oluyor Sony Xperia L1. Ayrıca Sony Xperia L1 telefon tutuşu olarak elinizde kaliteli bir his uyandırıyor, telefonun kendine göre bir ağırlığı olması hissi aynı anda kaliteli olma hissini canlandırıyor. Ayrıca kapakta kullanılan buzlu plastik kaplama sayesinde de telefonun elinizden kayma olanağının düşük olması hissi de otomatik olarak geliyor ve bunların hepsini bir araya getirdiğimiz Sony Xperia L1 telefonu insanın elinde bir güven hissini otomatik olarak uyandırıyor. Telefonun ses ve güç butonları yer olarak eski modellere göre değişiklik göstermese de oldukça hassas bir şekilde yerleştirildikleri için el ile hissederek bu butonları saptamak işi zor. Ancak telefonu kullanmaya alıştıkça bunun da bir sorun olacağını düşünmüyoruz. Teknik özellikler açısından Sony Xperia L1 telefonunu rakipleri olan Moto G5 gibi telefonlara göre eksik bırakan en büyük problem ise parmak izi özelliğinin olmayışı denebilir. Kendi yarıştığı kategorideki telefon modellerinin benzer özellik ve fiyatlara ek olarak parmak izi tanıma özelliğini de sunuyor oluşu Sony Xperia L1 için rekabetçi ortamda büyük bir eksi olarak görünüyor. Ancak Sony Xperia L1’in sınıfındaki diğer telefonlara göre oldukça sağlam bir batarya performansı sunması da bu eksinin etkisini oldukça azaltacak türden bir özellik. 

haberler

 • Huawei Mate 10 Pro Kılıf

  bir yer alırken bunu akıllı telefonlar ile ilgili her şeye en kolay ve en uygun fiyatlardan ulaşabilir olmanıza borçluyuz. Sitemizde, Huawei Mate 10 Pro kılıflar çeşitli renklerde ve tasarımlarda, uygun fiyatlarla sizlere sunuluyor.

  11.12.2017 18:18
 • Samsung Galaxy Note 8 Kılıfı

  Geçtiğimiz Note serilerinde olduğu gibi Samsung Galaxy Note 8 modelinde de S Pen ön plana çıkıyor. Kolay kullanımı ve sağladığı kullanıcı deneyimi ile büyük bir beğeni toplayan S Pen bu yılda telefonun ayrılmaz bir parçası olacak. Sadece ekranı ve kalemi ile değil kamerası 

  28.11.2017 15:26
 • iPhone 8 Kapak ve Kılıfları

  Suya ve toza dayanıklı olan iPhone 8 üstün bir dayanıklılığa sahip gibi görünüyor. 12 MP bir kamerası bulunan iPhone 8 bununla birlikte 5 kata kadar dijital yakınlaştırma özelliği ile birlikte geliyor. 

  28.11.2017 14:52
 • Samsung Galaxy Note 8 Kılıf ve Kapakları

  Modern zamanda akıllı telefonlar gerek özel hayatımızda gerekse iş hayatımızda çok önemli bir yere sahip. Hayatımızı kolaylaştırmak amaçlı üretilen bu telefonlar oldukça hassas bir yapıya sahip. İnsanların ihtiyaçları değişip geliştikçe üretilen telefonların özelliği 

  27.11.2017 12:52
 • iPhone 8 Kılıf ve Kapakları

  Günümüzde akıllı telefonlar insan hayatının olmazsa olmazı haline gelmiş durumda. Akıllı telefonların hayatımızı kolaylaştırdığı herkes tarafından kabul gören bir gerçek.

  27.11.2017 12:30
Cep Telefonu Kılıf ve Aksesuarları
Cep Telefonu Kılıf ve Aksesuarları