Ana İçeriğe Geç »

Sony Xperia L1 Kılıf ve Aksesuarları

9.10.2017 18:49

Sony Xperia L1, firmanın her geçen gün daha da rekabetçi hale gelen akıllı telefon pazarında tutunmasına yardımcı olan bir telefon olarak karşımıza çıkıyor. Cuzdanpazari.com olarak markanın başat telefonu olan Xperia L1’i birçok yönden ele aldık. Sony E serisi telefonlarla bütçeye uygun telefonlar piyasaya sürme konusunda bir ivme yakalamışken L1’de de bu alışkanlığı çok bozmamış gibi görünüyor zira telefonun fiyatı 1100 TL seviyelerinde seyir ediyor. Cuzdanpazari.com Sony Xperia L1 telefonunu bu fiyatından dolayı dikkat çekici buldu ve bazı bilgileri okurları için derledi.

 

Son Xperia L1 telefonunu E serisinin devamındaki serinin ilk telefonu olarak düşünebiliriz. Zira Sony firması L1 modeli ile birlikte artık E serisine bir son verdiğini de bildirmiş oluyor. Sony Xperia L1 telefonunu değerlendirirken ilk olarak değinmek istediğimiz yer tasarımı. Çünkü Japon firması Sony’nin yıllardan beri ürettiği telefonların sadece tasarımına bakarak “bu telefon Sony üretimi” dedirtebilecek kadar kendisiyle özdeşleştirdiği tasarım çizgileri var. Sony’e özgü bu çizgileri Sony Xperia L1 telefonunda görmekte mümkün. Bu telefonun tasarımı ile ilgili en dikkat çekici nokta ise oldukça büyük ve ağır bir telefon olması.  151 mm uzunlukta ve 8.7 mm kalınlıkta olan Sony Xperia L1 tam olarak 180 gr ağırlığa sahip. Ayrıca telefonun büyüklük hissi yaratmasına etken olarak başka bir tasarım özelliği de herhangi bir “home” tuşu kullanımı olmadan ön yüzün tamamen dokunmatik ekrana ayrılmış olmasıdır. Cuzdanpazari.com ‘un her zaman favorisi olan home tuşu olmayan telefonlar kategorisine de böylece girmiş oluyor Sony Xperia L1. Ayrıca Sony Xperia L1 telefon tutuşu olarak elinizde kaliteli bir his uyandırıyor, telefonun kendine göre bir ağırlığı olması hissi aynı anda kaliteli olma hissini canlandırıyor. Ayrıca kapakta kullanılan buzlu plastik kaplama sayesinde de telefonun elinizden kayma olanağının düşük olması hissi de otomatik olarak geliyor ve bunların hepsini bir araya getirdiğimiz Sony Xperia L1 telefonu insanın elinde bir güven hissini otomatik olarak uyandırıyor. Telefonun ses ve güç butonları yer olarak eski modellere göre değişiklik göstermese de oldukça hassas bir şekilde yerleştirildikleri için el ile hissederek bu butonları saptamak işi zor. Ancak telefonu kullanmaya alıştıkça bunun da bir sorun olacağını düşünmüyoruz. Teknik özellikler açısından Sony Xperia L1 telefonunu rakipleri olan Moto G5 gibi telefonlara göre eksik bırakan en büyük problem ise parmak izi özelliğinin olmayışı denebilir. Kendi yarıştığı kategorideki telefon modellerinin benzer özellik ve fiyatlara ek olarak parmak izi tanıma özelliğini de sunuyor oluşu Sony Xperia L1 için rekabetçi ortamda büyük bir eksi olarak görünüyor. Ancak Sony Xperia L1’in sınıfındaki diğer telefonlara göre oldukça sağlam bir batarya performansı sunması da bu eksinin etkisini oldukça azaltacak türden bir özellik. 

haberler

 • Nokia 8 Kılıf Aksesuar Modelleri

  Cuzdanpazari.com’un dikkatini ilk çeken husus cep telefonunun sağladığı kamera teknolojisi oldu diyebiliriz. Bununla birlikte mevcut fiyatlandırmasına göre sağldığı diğer teknik özellikler de oldukça etkileyici. Ancak Nokia 8 kılıfları ve kapaklarına

  20.10.2017 13:00
 • Samsung Galaxy J7 Max Telefonları Ülkemizde

  Genel olarak Samsung Galaxy C7 Max kılıf modelleri incelenmeye başlandığı zaman da görülebileceği üzere insanların karşılarına pek çok farklı tarzda kılıflar çıkmakta. Fakat bu kılıfların hepsi ne yazık ki cep telefonu koruma konusunda insanlara istediklerini tam anlamıyla veremiyor.

  20.10.2017 11:55
 • Huawei P10 Kılıf ve Aksesuarları

  Huawei de bu alanda bir anda yaptıkları çıkış ile beraber geniş bir kitleye hitap etmeyi başardı. Huawei P10 kılıf da markanın en son çıkartmış olan cep telefonlarından bir tanesi adına özel bir şekilde üretilmektedir.

  19.10.2017 14:54
 • Samsung Galaxy Note 8 Aksesuar Çeşitleri

  Cep telefonu kullanıcıları, özellikle de akıllı telefonların yaygınlaşmasından sonra telefonlarını korumak, daha estetik ve güzel göstermek ve kendi tarzlarını yansıtmak için telefon kılıfları kullanıyorlar.

  19.10.2017 00:26
 • Samsung Galaxy Note 8 Kılıfı Aksesuarları

  Yapacakları yanlış seçimlerden sonra yapılan Samsung Galaxy Note 8 kılıf kullanımı konusunda ne yazık ki istenilen sonuçları beraberinde getiremiyor. Böylesi durumlar ile karşı karşıya kalınmasının önüne geçilmesi adına

  19.10.2017 00:03
Cep Telefonu Kılıf ve Aksesuarları
Cep Telefonu Kılıf ve Aksesuarları